Hakkımızda

Türkiye’ye Avrupa’dan ithal olarak gelen Polistren Kartonpiyeri, Türkiye’de üretmek için 1998 yılında başlayan AR-GE çalışmaları neticesinde ürünün, hammadde-makine ve Pazar araştırma fizibiliteleri 2000 yılında  tamamlandı.  Ürünün endüstriyel olarak üretilmesi ve profesyonel olarak satış ve pazarlamasının yapılması için . Global Dünya ekonomisi gerçeklerini bilen, teknolojiyi kullanan, inşaat sektöründe kendini kanıtlamış, araştırmacı genç işadamları olarak, alçı kartonpiyer sektörünün 60 yıllık tecrübesine sahip ustalar ile birlikte, 2000 Yılı Haziran ayında ANDEVA YATIRIM AŞ’nin iştiraki ile ANKAR A.Ş. kurulmuştur… Exturude Polistrenden kartonpiyeri  Türkiye’de üreten İLK Firmadır.

Extrude Polistrenden “YERLİ” kartonpiyer üretimini gerçekleştiren ANKAR A.Ş., AR-GE çalışmaları sonucu Dış Cephe izolasyon ve dekorasyon pazarına akrelik esaslı mineral kaplamalı SÖVE ürünlerinde de sektörün İLK Firması olmuştur. Antalya Organize Sanayisinde  5.000 m² ve Tuzla Deri Organize Sanayide 3300 m2  lik kapalı kullanım alanında, günlük 50.000 Mtl lük Polistren Kartonpiyer ve 15.000 Mtl lük Dış Cephe üretim kapasitesi ile hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca ANKAR A.Ş. Exturude üretim makinesi ile kesimle değil, direk Exturude üretim ile Avrupa Standartlarında üretime başlayarak bu konuda da sektörün İLK ve TEK Firması olmuştur.

 AN-KAR A.Ş :

– İthal eden değil, 17 farklı ülkeye ihraç eden,

– Müşterilere yüksek kalite ve verimlilik sunan,

– Projeye özgü üretim ile sanatkârlara da özgün iş çıkarma imkânı sağlayan,

– Kurumsal yapısı ve çevre dostu ürünlerle doğaya ve insan sağlığına karşı sorumluluğumuzu yerine getiren

Saygın bir firma olma misyonunu benimsemiştir.

Bu Misyonda bizlere katkı sağlayan çalışanlarımıza, müşterilerimize  ve emeği geçenlere teşekkürü borç biliyor, tüm müşterilerimize işlerinde başarılar diliyoruz.

Ve diyoruz ki; ANKAR sektörünün öncüsü olmaya devam edecektir.

Kalite Politikamız

Müşterilerimize en kaliteli ürün ve hizmeti vermek amacı ile kaliteyi bir yaşam biçimi olarak kabul etmek temel prensibimizdir.

Kaliteyi besleyen unsurların katılımcı bir çalışma ortamı, nitelikli ve eğitimli personel, sağlıklı çalışma koşulları ve çevreye duyarlılık olduğu inancındayız.

  • Tüm çalışanlarımızı sürekli eğiterek kalite ve çevre bilincini arttırmak, güvenli çalışma ortamı sağlamak, yenilikleri ve çağdaş teknolojiyi uygulamak,
  • Müşterilerimize yüksek kaliteli ürünleri, en kısa zaman, en yüksek kalite, performans, ürün güvenilirliği ve değer garantisi vererek sürekli sunmak,
  • Ürünler ile ilgili ulusal ve uluslararası standartlar ile kanunlara uymak,
  • Kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini uygulamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek

ANKAR ekibinin Kalite Politikası ‘dır.

GENEL MÜDÜR


web design DOĞRUÖZ